Site Overlay

Pole kodu, kuhu diivanvoodi ei sobiks

Multifunktsionaalsed mööbliesemed on nutikad ning kasulikumad, kui oskad arvata. Näiteks diivanvoodi. Päevasel ajal sobib see istumiseks ning külaliste võõrustamiseks. Öö saabudes aga muuta mugavaks voodiks. Kas siis samadele külalistele, kes soovivad öömajale jääda või iseendale, kui kodus on ruumi piiratult. Võta lihtsalt aega, et leida õige lahendus.

Parim materjal erinevatesse oludesse

Diivanvoodi katteks kasutatakse väga erinevaid lahendusi. Naturaalsest villast või linast pealisriie; puuvilla ja sünteetilise materjali segu; kunstnahk; samet; polüester ning naturaalne nahk on kõik erinevad võimalused. Kõikidel materjalidel on omad eelised, mis teeb valimise mõnes mõttes lihtsamaks. Vaata, milliseid variante pakutakse Kaup24 ja Hansapost e-poodides.

Näiteks on naturaalne nahk ning kunstnahk on mõlemad elegantsed materjalid. Lisaks stiilsele välimusele, on need materjalid ka kergesti puhastatavad ja tänu sellele levinud valikuks lemmikloomade ning lastega peredesse. Naturaalne nahk on kallim, ent mitmes mõttes vastupidavam, kui kunstnahk.

Kangaskattega diivanvoodi on tavaliselt odavam ning neid on saadaval väga paljudes eri toonides ning mustrites. Hea, kui kangaskate on eemaldatav, et saaks seda vajadusel puhastada.

Diivanvoodi õige konstruktsioon tagab meeldivama kasutuse

Lahtikäiv nurgadiivanvoodi on lahendus, mis aitab saadaolevast ruumist maksimaalse võtta. U-kujuline nurgadiivanvoodi on suurem variant, mis ei mahu just igale poole. Enamikel ei ole ka nii suurt diivanit vaja, vaid piisab väiksemast L-kujulisest nurgadiivanist. Väga hea, kui väljaulatuva osa poolt saab muuta, et vajadusel diivani asukohta muuta.

Lisaks nurgadiivanvoodi kujule on olemas erinevad avanemismehhanismid, et diivanist saaks voodi. Klassikalisest kokkuvolditavast voodist kuni väljatõmmatava konstruktsioonini. Kindlasti kontrolli järgi see, mis on diivanvoodi mõõdud, kui see on lahti tehtud. Selliselt ei taba sind halb üllatus, kui oled diivani juba koju toonud ning avastad, et voodikujul ei mahugi see ära.

Mugav küljealune ei ole võimatu

Mida tihedamalt diivanvoodit kasutatakse, seda mugavam peaks see olema. Õnneks on ka tänapäeva odavama hinnaklassi diivanvooditel palju paremad madratsid, kui vaid kümnekonna aasta vanustel variantidel. Mugavust saab aga parandada ja seda võrdlemisi lihtsalt – üks hea kattemadrats on kõik, mida vajad, et diivanvoodi oleks rohkem voodi, kui diivan.

Ära pelga diivanvoodisse investeerimist, eriti kui kasutad seda igal ööl. Kasutades diivanvoodit aegajalt, külaliste majutamiseks, võib leppida pisut lihtsama kvaliteediga. Selliselt saad raha säästa ja investeerida hoopis mõnda teise mööblitükki, mis leiab rohkem kasutust.

Ja millele mõelda kokkuvõttes?

Võrreldes tavalise diivaniga, lubab nurgadiivanvoodi sul end korralikult välja sirutada, võtmata enda alla kogu diivanit. Ka pole ilmtingimata vaja seda nurka paigutada. Suuremas toas võid nurgadiivanit kasutada ruumieraldajana, luues avarasse tuppa hubaseid eraldatud nurgakesi.

Diivanvoodi tähendab, et külaliste mugavaks majutamiseks pole vaja tervet eraldi tuba ega voodit. Magamisase mahub kenasti nii elutoa nurka kui kodukontorisse. Samamoodi saad ka ise ruumi arvelt kokku hoida, kui diivanvoodi on mõeldud igaöiseks kasutamiseks.